Easy Roll System
Easy Roll System er et økonomisk vendesystem med mange kombinations muligheder for at tilpasse en løsning til den enkeltes funktionsniveau. Easy Roll System er uforet og består af forskellige overflader, som er lamineret sammen.
Klassificering
12 31 03 21 - Større glide- og vendeprodukter, manuelt betjente
Produktserien indeholder 10 produkter. Nedenstående produkt opfylder de anvendte søgekriterier.
Klik på vis alle produkter i serien for at se alle produkter tilhørende produktserien.
EasyRoll 4way Promove Inco top med håndtag
HMI-nr.
119083
Varenr.
10992-5
Registreringsdato
22-08-2019
Sidst opdateret
07-02-2025
Egenskaber
Kan hægtes på personløftere
JA
Mål
Brugervægt, max.
200
kg
Prøvningsoplysninger
Ingen prøvningsoplysningerForhandleren har ikke dokumenteret, at produktet er prøvet efter en relevant standard. Eksempler på relevante standarder for denne type produkt
EU produktsikkerhedslovgivning Forhandlerens oplysninger om produktet i forhold til EUs produktsikkerhedslovgivning. Læs mere om hvad dette betyder
CE-mærket som medicinsk udstyr
Andre specifikationer
Træklagen med inkontinensbeskyttelse med 5 håndtag på hver side. Kan bruges i forbindelse med løft. Træklagen placeres ovenpå et EasyRoll glidelagen og glider i 4 retninger. Kombinationen af disse to EasyRoll-lagner muliggør forflytninger sidelæns samt i længderetningen, op og ned i sengen.

