Håndleds-, finger- og tommelortoser - MANU-HiT-serien
Håndleds-, tommel- og håndled-håndortoser i MANU-HiT-serien fra Sporlastic til behandling af bl.a. artrose, leddegigt og til støtte efter gipsfjernelse.
Klassificering
06 06 12 01 - Håndleds-håndortoser
Dokumenter
Videoklip
Produktserien indeholder 9 produkter. Nedenstående produkt opfylder de anvendte søgekriterier.
Klik på vis alle produkter i serien for at se alle produkter tilhørende produktserien.
Håndledsbind - Manu-Hit
HMI-nr.
139324
Varenr.
7031
Registreringsdato
12-12-2023
Sidst opdateret
13-08-2024
Egenskaber
Med virkning på håndleddet
JA
Med virkning på tommelroden
NEJ
Med stivere
JA
Elastisk materiale
JA
Pris uden moms
359,20 kr.
Pris med moms
449,00 kr.
Prøvningsoplysninger
Ingen prøvningsoplysningerForhandleren har ikke dokumenteret, at produktet er prøvet efter en relevant standard. Eksempler på relevante standarder for denne type produkt
EU produktsikkerhedslovgivning Forhandlerens oplysninger om produktet i forhold til EUs produktsikkerhedslovgivning. Læs mere om hvad dette betyder
CE-mærket som medicinsk udstyr
Andre specifikationer
Håndledsbandage, stabiliserende og bevægeindskrænkende. Indikationer inkluderer svære distorsioner, seneskedehindebetændelse, leddegigt/RA, artrose, efter gipsfjernelse, scaphoideum pseudoartrose, drophånd, lunatummalaci og karpaltunnelsyndrom. Skal bestilles i højre eller venstre.

