Alle produktoplysninger er leveret af forhandlere. Social- og Boligstyrelsen har intet ansvar for hverken indhold, oprindelse, fejl og mangler eller nogen form for skade, der måtte følge af brug af oplysningerne. Social- og Boligstyrelsen har ikke bemyndigelse til at godkende produkter, og vurderer ikke produkternes kvalitet. Ok, fjern denne besked.

AA Fastspænding

Produktserien med tilhørende produkter er udgået fra Sahva A/S 25-08-2009
AA Fastspænding
En enkelt elektrisk-mekanisk fastspænding, der er meget hurtig og nem at bruge. Låsen udløses med et tryk på en knap.Brugeren må ikke opholde sig i stolen under kørslen.

Klassificering
12 12 24 02 - Elektriske fastspændinger af kørestole



Produktserien indeholder 1 udgået produkt.

Produkt 1 af 1
AA Fastspænding

Produktet er udgået fra Sahva A/S 25-08-2009


HMI-nr.
51101
Varenr.
100004

Registreringsdato
12-03-2009
Sidst opdateret
21-11-2023

Egenskaber
Udløser:Manuel
JA
Udløser:Elektrisk
JA
Beregnet til manuel kørestol
JA
Beregnet til elektrisk kørestol
JA

Prøvningsoplysninger
Ingen prøvningsoplysninger info
Forhandleren har ikke dokumenteret, at produktet er prøvet efter en relevant standard. Eksempler på relevante standarder for denne type produkt

EU produktsikkerhedslovgivning 
Ingen oplysning om EU produktsikkerhedslovgivning info
Forhandleren har ikke anført oplysninger om produktets EU produktsikkerhedslovgivning. Læs mere om hvad dette betyder